top of page

Düğün fotoğrafçısı için çekim günü ne kadar sürebilir?

Düğün fotoğrafçısı için çekim günü, çiftin tercihlerine ve düğün planına bağlı olarak değişebilir. Genellikle düğün fotoğrafçıları, düğün günü için önceden bir takvim hazırlarlar ve çiftle birlikte önemli tarihleri belirlerler. Düğün günü çekim süresi, çiftin ne kadar fotoğraf çekmek istediğine, düğün programının nasıl yapılandırıldığına ve fotoğrafçının belirli pozlama ve ışıklandırma tekniklerini kullanıp kullanmadığına bağlıdır.

Gelin ve damadın romantik pozu.
Gelin ve damadın romantik pozu.

Birçok düğün fotoğrafçısı, düğün günü boyunca çiftle birlikte hazırlıkları, töreni, kokteyli ve resepsiyonu kapsayacak şekilde 8-12 saat arasında hizmet verirler. Bazı çiftler, nişan töreni, düğün hazırlıkları, gündüz ve gece etkinlikleri gibi daha uzun ve yoğun bir program tercih edebilirler ve bu durumda fotoğrafçı ile birlikte daha uzun bir süre çalışmak gerekebilir. Ancak bazı çiftler için, sadece törenin ve portre fotoğraflarının çekilmesi için daha kısa bir süre de yeterli olabilir.


Sonuç olarak, düğün fotoğrafçısının çekim günü için ne kadar süre ayıracağı çiftin tercihlerine ve düğün programına bağlı olarak değişir. Fotoğrafçı ile yapılan planlama görüşmelerinde bu konu detaylı bir şekilde ele alınmalıdır.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page