top of page

Dünyanın ilk kurulan 10 fotoğraf makinesi üreticisi

Fotoğraf makineleri, 19. yüzyılın sonlarında icat edildi ve o zamandan beri birçok şirket tarafından üretildi. İlk 10 fotoğraf makinesi şirketi, kuruluş tarihlerine göre aşağıdaki gibidir:


Leica: 1914 yılında kurulan Almanya merkezli bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Leica, fotoğraf makineleri ve lensleri ile tanınır ve endüstride en saygın markalardan biridir.


Nikon: 1917 yılında Japonya'da kurulan bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Nikon, dünyanın en iyi dijital ve filmli fotoğraf makinelerinden bazılarını üretir.


Canon: 1937 yılında Japonya'da kurulan bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Canon, dijital ve filmli fotoğraf makineleri, kameralar ve lensler üretir.


Olympus: 1919 yılında Japonya'da kurulan bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Olympus, endüstri standardı dijital ve filmli fotoğraf makineleri, kameralar ve lensler üretir.


Pentax: 1919 yılında Japonya'da kurulan bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Pentax, dünya çapında dijital ve filmli fotoğraf makineleri, kameralar ve lensler üretir.


Minolta: 1928 yılında Japonya'da kurulan bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Minolta, dijital ve filmli fotoğraf makineleri, kameralar ve lensler üretir. 2003 yılında Sony tarafından satın alınmıştır.


Yashica: 1949 yılında Japonya'da kurulan bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Yashica, dijital ve filmli fotoğraf makineleri, kameralar ve lensler üretmiştir.


Zeiss Ikon: 1926 yılında Almanya'da kurulan bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Zeiss Ikon, dünya çapında filmli fotoğraf makineleri, kameralar ve lensler üretmiştir.


Konica: 1873 yılında Japonya'da kurulan bir optik şirketidir. Konica, dijital ve filmli fotoğraf makineleri, kameralar ve lensler üretmiştir.


Fujifilm: 1934 yılında Japonya'da kurulan bir fotoğraf makinesi üreticisidir. Fujifilm, dijital ve filmli fotoğraf makineleri, kameralar ve lensler üretir.


Bu şirketler, fotoğraf makineleri endüstrisinde uzun yıllara dayanan deneyimleri ve yüksek kaliteli ürünleri ile tanınmaktadır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page