top of page

DSLR vs SLR karşılaştırması

Güncelleme tarihi: 6 Nis 2023

DSLR ve SLR, her ikisi de fotoğraf makinesi türleri olsa da, birbirlerinden farklı özelliklere sahiptirler.


DSLR (Dijital Tek Lens Refleks) Kameralar: DSLR'lar dijital sensörlere sahiptir ve film kullanmazlar. Bu kamera türleri, çeşitli lenslerle değiştirilebilen bir objektif sistemi kullanırlar. Dijital teknoloji sayesinde, DSLR'lar daha hızlı bir çekim süresine, daha fazla çekim kapasitesine ve daha iyi bir görüntü kalitesine sahiptirler. Ayrıca, çeşitli otomatik ayarlar ve manuel ayarlar kullanarak çekim yapmak için esneklik sağlarlar.


SLR (Tek Lens Refleks) Kameralar: SLR'lar, film ile çalışan analog kamera sistemleridir. Bu kamera türleri, değiştirilebilir objektiflerle birlikte kullanılan bir objektif sistemi kullanır. SLR'lar, manuel ayarların daha geniş bir yelpazesine sahiptir ve daha fazla denetim sağlarlar. Ayrıca, görüntü işleme işlemi gerektirmezler ve pil kullanımı olmadığından daha uzun bir batarya ömrüne sahiptirler.


Temel olarak, DSLR kamera dijital teknolojiden yararlanarak daha hızlı ve daha yüksek kaliteli görüntüleri sunarken, SLR kamera daha manuel ayarlarla daha fazla kontrole sahiptir ve daha uzun bir pil ömrüne sahiptir. Ancak, her iki kamera türü de fotoğrafçılıkta farklı amaçlar için kullanılabilir ve hangi türün tercih edileceği kişisel bir tercih meselesidir.

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page