top of page

En iyi 10 Disney+ yapımı romantik filmi

Güncelleme tarihi: 29 Nis 2023

Disney+, Disney şirketinin sahip olduğu bir dijital yayın platformudur ve platformda pek çok romantik film bulunmaktadır. Bu filmler arasından seçtiğimiz en iyi 10 romantik filmi sizler için derledik. İster bir aşk hikayesi hayali kurun, ister kalbinizi ısıtacak bir film arayışında olun, bu filmler sizin için idealdir.

Televizyon kumandası ile evde TV'de Disney+ uygulamasını açıyor.
Televizyon kumandası ile evde TV'de Disney+ uygulamasını açıyor.

Disney+ platformunda birçok romantik film bulunuyor. İşte, kişisel tercihlerime göre en iyi 10 Disney+ yapımı romantik film:


1. "La La Land" (2016)

"La La Land", Damien Chazelle'in yazıp yönettiği ve başrollerinde Emma Stone ve Ryan Gosling'in yer aldığı bir romantik müzikal filmidir. Los Angeles'ta geçen film, bir aktris ve bir caz piyanisti arasındaki aşk hikayesini anlatır. Film, hem eleştirmenlerden hem de seyircilerden büyük beğeni toplamış ve birçok ödül kazanmıştır.


2. "The Notebook" (2004)

"The Notebook", Nicholas Sparks'ın aynı adlı romanından uyarlanan ve başrollerinde Ryan Gosling ve Rachel McAdams'ın yer aldığı romantik drama filmidir. Film, 1940'larda geçen bir aşk hikayesini anlatır. Birbirlerine olan bağlılıkları ve duygusal anıları, Alzheimer hastalığıyla mücadele eden bir kadının zihninde canlanır. Film, görsel anlatımı ve oyunculuk performanslarıyla seyirciler tarafından sevilerek izlenmiştir.


3. "10 Things I Hate About You" (1999)

"10 Things I Hate About You", William Shakespeare'in "The Taming of the Shrew" adlı oyununun modern bir uyarlamasıdır. Başrollerinde Heath Ledger ve Julia Stiles'in yer aldığı film, lise hayatındaki aşk ve ilişkileri konu alır. Komik ve romantik unsurların harmanlandığı film, gençlik dönemi filmleri arasında sevilen bir yapımdır.


4. "Lady and the Tramp" (2019)

"Lady and the Tramp", 1955 yapımı aynı adlı animasyon filminin canlı aksiyon uyarlamasıdır. Başrollerinde Tessa Thompson ve Justin Theroux'un yer aldığı film, safkan bir köpek olan Lady ve sokaklarda yaşayan bir köpek olan Tramp'ın romantik bir macerasını anlatır. Film, sevimli karakterleri ve nostaljik hikayesiyle izleyicilerin ilgisini çekmiştir.


5. "Cinderella" (2015)

"Cinderella", klasik masalın yeniden uyarlaması olan romantik bir peri masalıdır. Başrollerinde Lily James, Cate Blanchett ve Richard Madden'in yer aldığı film, kötü üvey annesi ve üvey kardeşleri tarafından zulme uğrayan Ella'nın hikayesini anlatır. Güzellik, iyilik ve aşk temaları üzerine kurulu olan film, görsel açıdan büyüleyici sahnelerle doludur.


6. "Enchanted" (2007)

"Enchanted", animasyon ve canlı aksiyon unsurlarının harmanlandığı bir peri masalıdır. Başrollerinde Amy Adams ve Patrick Dempsey'in yer aldığı film, animasyon dünyasından New York'a geçen prenses Giselle'in burada karşılaştığı zorlukları ve aşkı konu alır. Mizah dolu sahneleri ve müzikleriyle dikkat çeken film, izleyicileri büyüleyen bir yapım olarak bilinir.


7. "The Princess Diaries" (2001)

"The Princess Diaries", Anne Hathaway'in canlandırdığı Mia adlı genç kızın, aslında bir prenses olduğunu öğrenmesiyle başlayan macerasını konu alan bir yapım. Julie Andrews'un canlandırdığı Kraliçe Clarisse ile arasında geçen diyaloglar ve yaşadığı kültür şoku, Mia'nın hayatını değiştirir. Genç kızın, prensesliği öğrenmesi ve halkının sevgisini kazanması için verdiği mücadele, kalpleri ısıtan bir hikayeye dönüşür.


8. "Tangled" (2010)

"Tangled", Disney yapımı bir animasyon filmi olup, Rapunzel'in hikayesini modern bir şekilde ele alır. Rapunzel'in uzun saçlarıyla kapatılmış kulesinden kaçışı ve Flynn Rider ile tanışması, ikilinin birlikte yaşadıkları maceraları konu alır. İkilinin, Rapunzel'in gerçek ailesini bulma yolundaki mücadeleleri, özgürlüklerine kavuşmaları ve aşkları, hikayenin temelini oluşturur.


9. "Beauty and the Beast" (2017)

"Beauty and the Beast", Disney animasyon klasiklerinden birinin yeniden yapımıdır. Belle'in babası Maurice, esrarengiz bir yaratığın yaşadığı şatoya hapsedilince, Belle onu kurtarmak için şatoya gider ve yaratığın aslında şatodaki prens olduğunu keşfeder. Prensin, bir büyü sonucu yaratığa dönüştüğü ve sadece gerçek bir aşkın onu insan haline getirebileceği ortaya çıkar. Belle ve yaratığın arasındaki ilişki, büyüyü kırmak için verilen mücadeleyi konu alır.


10. "The Fault in Our Stars" (2014)

"The Fault in Our Stars" 2014 yapımı bir romantik dram filmidir. Shailene Woodley ve Ansel Elgort'un başrollerini paylaştığı film, John Green'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Film, iki genç kanser hastasının birbirlerine olan aşkını konu almaktadır ve izleyicileri hüzünlü ama bir o kadar da güzel bir yolculuğa çıkarmaktadır.


Not: Bu liste, kişisel tercihlere göre değişebilir ve sadece tahminime dayanmaktadır.


Disney+, romantik filmler söz konusu olduğunda oldukça zengin bir içeriğe sahip bir dijital yayın platformudur. Bu listede yer alan filmler, romantik komedilerden dramatik aşk hikayelerine kadar çeşitli türlerdeki filmleri kapsamaktadır. Her biri, romantik hikayelerin en güzel yanlarını yansıtmaktadır ve izleyicilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Bu filmleri izleyerek, kalbinizi ısıtacak ve aşkın gücünü yeniden hissetmenizi sağlayacak bir yolculuğa çıkabilirsiniz.


Bunlarda ilginizi çekebilir:

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page