top of page

En iyi 10 Netflix yapımı romantik filmi

Romantik filmler, izleyicileri kendine çeken ve duygusal anlar yaşatan yapısıyla sinema dünyasının en popüler türlerinden biridir. Netflix, son yıllarda bu türe yönelik birçok başarılı yapıma imza attı. Bu yazımızda, Netflix'te bulabileceğiniz en iyi 10 romantik filmi sizler için derledik. Bu filmler, izleyicilere romantizmin yanı sıra farklı duyguları da hissettirecek.

Apple iPad'de Netflix uygulaması.
Apple iPad'de Netflix uygulaması.

Aşağıda en iyi 10 Netflix romantik filminin IMDb oy sayısı ve puanları yer almaktadır:


1. Aşkın Gücü (The Power of the Dog) - 2021

IMDb puanı: 7.4/10 - IMDb oy sayısı: 40,579

Aşkın Gücü, 2021 yapımı bir dram filmidir. Jane Campion tarafından yazılan ve yönetilen film, 1925 yılında Montana'da geçmektedir. Filmin başrollerinde Benedict Cumberbatch, Jesse Plemons ve Kirsten Dunst yer almaktadır. Peter ve Phil adlı iki kardeşin hikayesini anlatan film, aile bağları, yıkıcı aşk ve toplumsal cinsiyet normları gibi konuları ele almaktadır.


2. Pieces of a Woman - 2020

IMDb puanı: 7.0/10 - IMDb oy sayısı: 44,983

"Pieces of a Woman" 2020 yapımı bir drama filmidir. Film, bir doğum sırasında yaşanan trajik bir olayın ailenin hayatını nasıl etkilediğini anlatıyor. Oyuncu kadrosunda Vanessa Kirby, Shia LaBeouf, Ellen Burstyn ve Sarah Snook gibi isimler bulunuyor. Film, eleştirmenler tarafından genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve özellikle Kirby'nin performansı övgüyle karşılandı.


3. The Kissing Booth - 2018

IMDb puanı: 6.0/10 - IMDb oy sayısı: 78,613

"The Kissing Booth" adlı film, 2018 yılında yayınlanan bir romantik komedidir. Genç bir kızın, en iyi arkadaşının erkek kardeşiyle yaşadığı aşkı konu alır.


4. To All the Boys I've Loved Before - 2018

IMDb puanı: 7.1/10 - IMDb oy sayısı: 140,719

"To All the Boys I've Loved Before", 2018 yapımı bir romantik komedi filmidir. Filmin konusu, gizli duygularını mektuplara döken Lara Jean'in bu mektupların yanlışlıkla gönderilmesi sonucu hayatının değişmesi üzerine şekillenmektedir. Lara Jean'in beklenmedik bir şekilde eski aşklarından biriyle yakınlaşmasıyla başlayan hikaye, romantik ve komik anlara sahne olmaktadır.


5. Always Be My Maybe - 2019

IMDb puanı: 6.8/10 - IMDb oy sayısı: 61,343

"Always Be My Maybe", 2019 yapımı romantik-komedi türündeki bir Netflix filmidir. Film, iki çocukluk arkadaşı olan Sasha ve Marcus'un yıllar sonra tekrar karşılaşmaları ve aralarındaki romantik çekimin yeniden alevlenmesi üzerine kuruludur. Film, Asyalı-Amerikan kültürünü de işleyerek çeşitlilik açısından da önemli bir yapımdır.


6. Someone Great - 2019

IMDb puanı: 6.1/10 - IMDb oy sayısı: 25,240

Someone Great, Gina Rodriguez, Brittany Snow ve DeWanda Wise'in başrollerini paylaştığı bir romantik komedi filmidir. Jenny adlı bir yazar, sevgilisiyle ilişkisini sonlandırır ve ardından arkadaşlarıyla son bir macera yaşamak için New York'a gitmeye karar verir. Bu film, kayıp ve yeniden keşfetme teması üzerine odaklanmaktadır ve izleyicilere arkadaşlık, aşk ve kendini keşfetme hakkında ilham verici bir hikaye sunmaktadır.


7. Set It Up - 2018

IMDb puanı: 6.5/10 - IMDb oy sayısı: 47,813

"Set It Up" 2018 yapımı romantik-komedi türündeki bir filmdir. Harper ve Charlie adında iki asistan, patronlarını birbirine aşık etmeye karar verirler. Bu planı uygulamak için ellerinden geleni yapacaklardır ancak kendi aralarında bir yakınlaşma da kaçınılmaz olacaktır.


8. The Half of It - 2020

IMDb puanı: 7.4/10 - IMDb oy sayısı: 35,836

"The Half of It", 2020 yapımı bir romantik komedi-drama filmidir. Film, bir Asyalı-Amerikan lise öğrencisi olan Ellie Chu'nun bir jock için aşk mektupları yazmasıyla başlayan hikayeyi anlatır. Ancak, Ellie kendisi de bu jock'a aşık olur ve aynı zamanda ona aşık olan kendi sınıf arkadaşı Aster Flores ile de yakınlaşır. Film, farklı kültürlere ve cinsel kimliklere saygı duyan etkileyici bir senaryoya sahiptir.


9. The Perfect Date - 2019

IMDb puanı: 5.8/10 - IMDb oy sayısı: 35,367

"The Perfect Date" 2019 romantik komedi filmi, bir lise öğrencisinin para kazanmak için bir mobil uygulama geliştirerek kiralık bir erkek arkadaş hizmeti sunmasını konu ediyor. Başrolde Noah Centineo yer alırken, film gençlik ve aşk temaları üzerine odaklanıyor.


10. Always and Forever, Lara Jean - 2021

IMDb puanı: 6.2/10 - IMDb oy sayısı: 24,479

"Always and Forever, Lara Jean" Netflix yapımı bir romantik gençlik filmidir. Film, "To All the Boys I've Loved Before" serisinin üçüncü ve son bölümüdür. Lara Jean ve Peter arasındaki ilişkinin son yılına odaklanan film, ikilinin üniversite hayatlarına başlamadan önceki son maceralarını anlatmaktadır. Filmde, Lara Jean'in geleceği hakkında karar vermesi, ailesi ve arkadaşlarıyla olan ilişkileri, ve romantik ilişkilerin zaman içinde nasıl değişebileceği gibi konular ele alınmaktadır.


Netflix, romantik filmler alanında başarılı işlere imza attı ve izleyicilere duygusal anlar yaşatan yapımlar sunuyor. Bu yazımızda, sizlere en iyi 10 Netflix romantik filminden bahsettik. Aşkın Gücü, Pieces of a Woman, The Kissing Booth, To All the Boys I've Loved Before, Always Be My Maybe, Someone Great, Set It Up, The Half of It, The Perfect Date ve Always and Forever, Lara Jean filmlerini izleyerek romantizmin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu filmler, sizlere romantizmin yanı sıra farklı duyguları da hissettirecek ve unutulmaz anlar yaşatacaktır.


Bunlarda ilginizi çekebilir:

58 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page