top of page

Fujifilm X-T4 vs Sony A6600 karşılaştırması

Güncelleme tarihi: 6 Nis 2023

Fujifilm X-T4 ve Sony A6600, her ikisi de APS-C sensörlü yüksek performanslı aynasız kameralardır.


İşte bu iki kameranın özelliklerini karşılaştırmak için bazı anahtar faktörler:


1. Çözünürlük

Her iki kamera da 24 megapiksel çözünürlüğe sahiptir.


2. Odaklama Sistemi

Fujifilm X-T4, 425 AF noktasına sahipken, Sony A6600, 425 AF noktasına sahiptir. Her iki kamera da hızlı ve hassas odaklama yapabilir, ancak Fujifilm X-T4'ün daha geniş odaklama sistemi, daha iyi takip performansı sağlar.


3. Video Özellikleri

Fujifilm X-T4, 4K 60 fps video çekebilirken, Sony A6600, 4K 30 fps video çekebilir. Fujifilm X-T4, video özellikleri için özelleştirilebilir kontroller sunar ve 240 fps yavaş çekim modu gibi ek özellikler sunar.


4. İşleme Gücü

Fujifilm X-T4, daha hızlı performans sunmak için yeni bir X-Trans CMOS 4 sensör ve X-Processor 4 işlemciye sahiptir. Sony A6600, daha eski bir işlemciye sahip olmasına rağmen, hala iyi bir performans gösterir.


5. Pil Ömrü

Fujifilm X-T4, daha kısa bir pil ömrüne sahiptir ve uzun çekimler için ekstra pillere ihtiyaç duyabilirsiniz. Sony A6600, daha uzun bir pil ömrüne sahiptir ve bir şarjla daha fazla çekim yapabilirsiniz.


Her iki kamera da yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar çekebilir, ancak Fujifilm X-T4, daha geniş bir odaklama sistemi, daha yüksek çözünürlüklü ve yüksek kare hızlı video özellikleri ve daha hızlı işlemci performansı sunar. Sony A6600, daha uzun pil ömrüne sahiptir ve daha ekonomik bir seçenektir. Hangi kameranın tercih edileceği, kullanıcının ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlıdır.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page