top of page

Sultanbeyli'de fotoğraf çekilecek yerler

Sultanbeyli, İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan bir ilçedir. İşte Sultanbeyli'de fotoğraf çekilebilecek bazı yerler:

  1. Aydos Ormanı: İstanbul'un en büyük ormanlarından biri olan Aydos Ormanı, doğal güzellikleriyle ünlüdür. Burada doğa yürüyüşleri yapabilir, ormanın içinde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

  2. Aydos Kalesi: Aydos Ormanı'nın içinde yer alan Aydos Kalesi, Bizans dönemine ait bir yapıdır. Kaledeki surlardan İstanbul manzarası eşliğinde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

  3. Sultanbeyli Göleti: Sultanbeyli'nin merkezinde yer alan gölet, doğal güzellikleri ve kuş sesleriyle ünlüdür. Gölette teknelerle tur yapabilir ve güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

  4. Sultanbeyli Kent Ormanı: Sultanbeyli Kent Ormanı, yeşillikleri ve piknik alanlarıyla ünlüdür. Burada piknik yaparak ve doğayla iç içe güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

  5. Ramazan Efendi Türbesi: Sultanbeyli'nin tarihi yerlerinden biri olan Ramazan Efendi Türbesi, Osmanlı dönemine ait bir yapıdır. Türbenin içindeki Osmanlı mimarisi ve süslemeleriyle güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

  6. Orhan Gazi Camii: Sultanbeyli'nin en büyük camilerinden biri olan Orhan Gazi Camii, modern mimarisiyle dikkat çekiyor. Caminin içindeki detaylar ve mimarisiyle güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sultanbeyli'de fotoğraf çekilebilecek daha birçok yer bulunmaktadır. Bu yerlerin yanı sıra, ilçede dolaşırken karşınıza çıkabilecek herhangi bir manzara da güzel bir fotoğraf karesi olabilir.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page