top of page

ISO değeri yükselterek yapabilecekleriniz nelerdir?

ISO, bir ürün veya hizmetin kalitesini ölçmek için kullanılan bir standarttır. ISO değeri yükseltme, ürün veya hizmetin kalitesini artırmak ve müşterilerin güvenini arttırmak için önemlidir. Bu giriş yazısı, ISO değerini nasıl yükseltebileceğinizi açıklayacaktır. İşletmelerin ISO değerini yükseltmek için kullanabilecekleri stratejileri ve yaklaşımları inceleyeceğiz. Ayrıca ISO değerinin yükseltilmesinde kullanılacak çeşitli araçları ve yöntemleri tartışacağız. ISO, kamera ayarlarından biridir ve görüntü kalitesini etkiler. ISO değeri yükseltildiğinde, fotoğrafçı daha az ışık gerektiren ortamlarda bile fotoğraf çekebilir, ancak aynı zamanda gürültü artışına neden olabilir. İşte ISO değerini yükselterek yapabileceğiniz şeyler:  • Enstantane Süresini Artırabilirsiniz.

Akşam karanlığında ya da içmekan çekimlerinde fotoğraf çektiğinizde yüksek hızlı perde hızı kullanabilmek temel bir sorundur (görüntü bulanıklığının artması nedeniyle). Her ne kadar diyaframı sonuna kadar açsanız da, yeterli kalitede bir fotoğraf çekebilmek için ISO değerini artırmanız gerekebilir.

  • Diyafram Değerini Düşürebilirsiniz.

Perde hızını değiştirmek yerine, daha büyük bir alan derinliği elde etmek için diyafram değerini yükseltebilirsiniz (Örneğin f/4'ten f/5.6'ya).

  • İkisini de Deneyebilirsiniz.

Örneğin, ISO değerini 100'den 400'e çıkarırsanız ISO'yu iki durak (kat) yükseltmiş olursunuz. Bu daha hızlı bir perde hızı ve daha yüksek bir diyafram dğeri kullanabilme olanağı sağlayacaktır (örneğin 1/30 saniye yerine 1/60 saniye ve f/4 yerine f/5.6).

4 görüntüleme1 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page